לוגו אשדות פעילות אתגרית מעבר לדף הבית שחור
ציוד לסנפלינג מהמותגים המובילים בתחום
משלוח מהיר עד הבית - תוך 3 ימי עסקים בעלות 65 ש"ח
ציוד מקצועי לעובדים בגובה

מה ההבדל בין ציוד טיפוס לציוד גלישה?

ההבדל בין ציוד טיפוס לציוד גלישה

תוכן עניינים

ישנם הבדלים משמעותיים בין ציוד טיפוס לציוד גלישה (סנפלינג) ההבדלים הם כמעט בכל פרטי הציוד כפי שנראה במאמר זה שיעזור למתחילים שביניכם לבחור נכון את ציוד הטיפוס שלכם

חבלים  – ישנם שני קטגוריות ראשיות לחבלים.

חבלים המשמשים לפעילות גלישה הנקראים חבלים סטטיים לחבלים המשמשים לפעילות טיפוס ונקראים חבלים דינמיים, ההבדל הגדול הוא באחוזי ההתמתחות שלהם.
לחבלים המשמשים לפעילות גלישה יש אחוזי התארכות נמוכים (2 עד 4.5%) לעומת חבלים דינמיים הינם בעלי יכולת התארכות גבוהה הרבה יותר (עד 35% בעומס דינמי).  הסיבה היא השוני באופן הפעילות, בפעילות גלישה אנו מעמיסים את החבל באופן קבוע ורציף לעומת זאת בפעילות טיפוס (כמובן מדובר על טיפוס הובלה lead climbing ) אנו לא מעמיסים את החבל באופן רציף וכאשר יש עומס כתוצאה מנפילה אנו יכולים לגרום לעומסים גבוהים ביותר מה שמחייב חבל בעל יכולת התארכות גדולה על מנת לספוג את אנרגיית הנפילה על ידי החבל ובכך להרחיק את האנרגיה הזו מהמטפס.

טבעות  – בפעילות גלישה אנו משתמשים אך ורק בטבעות עם סגר.

ישנם סוגי סגרים שונים לטבעות:  סגר הברגה סגר אוטומטי twist lock או TRIPLE lock וכ”ו  בפעילות טיפוס אנו משתמשים בראנרים (runers) שהם זוג טבעות ללא סגר המחוברות ביניהם ברצועה טבעות אלו קלות משקל שזה שיקול מאוד משמעותי בפעילות טיפוס כמו כן למטפס אין יכולת לסגור / לפתוח טבעות בפעילות טיפוס.

רתמות

בפעילות גלישה נשתמש בד”כ ברתמות מרופדות מאוד כדי להשיג נוחות מרבית היות ואנו יכולים להיות ברציפות על החבל אך רתמות אלו יכולות להיות כבדות יחסית.
היות ומשקל הינו גורם מכריע בבחירת ציוד טיפוס יעדיפו המטפסים רתמות קלות יותר .

אמצעי חיכוך

בפעילות גלישה אנו משתמשים בד”כ באמצעים פשוטים זולים ויעילים לאמצעי חיכוך כגון שמינית או SBG וכדומה.
אך בפעילות טיפוס ישנם מגוון עצום של מכשירים מעבר לכך שהינן על פי רוב יקרים משמעותית למטפס יש צורך במכשיר חכם יותר ותינתן עדיפות למכשיר עם אפשרות נעילה אוטומטית כגון GRIGRI של PETZEL או ה BEARDY סל BEAL וכדומה. היות והכוחות שפועלים על החבלים יהיו גבוהים מאוד בעת נפילה והמטפס יעדיף מכשיר שייתן לו מענה בעת נפילה גם אם הערנות שלו אינה בשיא.

קסדות

בפריט קסדות זה לא נמצא הבדלים גדולים מעבר לנתון היסודי שמטפס יעדיף להיות קל משקל ועם ציוד קל עד כמה שניתן לעומת גולש ספורטיבי שלא מתרגש מקסדה השוקלת עוד 80 גרם.

.

דרדיק.jpg

איתמר דרדיק

מנהל ובעלים של חברת “אשדות – טיולי סנפלינג ואתגר בישראל” עוסק בתחום הספורט האתגרי משנת 1991. מוותיקי המדריכים בארץ לסנפלינג וגלישה. בעל קורס ללימוד סנפלינג מקצועי. מדריך קבוצות ומשפחות בטיולי אקסטרים ומנהל חנות למכירת ציוד סנפלינג מקצועי.

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקה עדייןחזרה לחנות
  פריטים נוספים שיכולים לעניין אותך
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   Available Coupons
   6798honghbjnm_100percentoff_ori Get 99% off
    Open chat
    1
    יש לך שאלה? דברו איתי
    אשדות ציוד סנפלינג
    היי כאן איתמר הבעלים של “אשדות טיולי סנפלינג ואתגר בישראל”
    אני כאן כדי לעזור לכם בבחירת ציוד, פשוט תשאלו אותי ואשמח להמליץ על הציוד המתאים
    דילוג לתוכן