לוגו אשדות פעילות אתגרית מעבר לדף הבית שחור
ציוד לסנפלינג מהמותגים המובילים בתחום
משלוח מהיר עד הבית - תוך 3 ימי עסקים בעלות 65 ש"ח
ציוד מקצועי לעובדים בגובה

ציוד עבודה בגובה מול ציוד גלישת מצוקים

ציוד עבודה בגובה

תוכן עניינים

מה ההבדל בין ציוד עבודה בגובה לציוד לגלישת מצוקים  ?

בעולם האתגרים וההרפתקאות, הבחירה בציוד הנכון היא קריטית להצלחת הפעילות ולשמירה על בטיחותכם.
באשדות אקסטרים טיולי אקסטרים, אנו מבינים כי ההבדלים בין ציוד עבודה בגובה לבין ציוד גלישת מצוקים יכולים להיות מורכבים, אך הם הכרחיים לידיעה.

גלו את ההבדלים המהותיים בין ציוד לעבודות בגובה לציוד סנפלינג לגולש הספורטיבי והבטיחו את הבחירה הנכונה לצרכים שלכם!
באשדות, אנו מציעים מדריך מקיף המאיר את הנקודות המשמעותיות ביותר לבחירת ציוד, מחבלים וטבעות ועד לרתמות ואמצעי אבטחה.
בין אם אתם גולשי מצוקים ספורטיביים או מתמחים בעבודה בגובה, המדריך שלנו יסייע לכם להבין את ההבדלים ולבחור בחכמה

ציוד לעבודה בגובה שונה מהותית ברוב פרטי הציוד לעבודה בגובה בו משתמשים גולשים ספורטיביים לעומת הציוד לעבודה בגובה בו משתמשים גולשי מעטפת.

למעט החבלים והטבעות כל שאר פרטי הציוד לעבודה בגובה שונים מאוד.

ההבדל העיקרי בין ציוד לעבודה בגובה לעומת ציוד סנפלינג

ציוד לעבודה בגובה

מתוכנן להבטיח את בטיחותם ואבטחתם של עובדים בסביבות עבודה גבוהות ומסוכנות. הוא כולל רתמות גוף מלא, חבלים בעלי קוטר רחב יותר, ואמצעי אבטחה מתקדמים המיועדים לשימוש ממושך ולספק הגנה מקסימלית.

ציוד גלישת מצוקים

מותאם לגולשים ספורטיביים המחפשים גמישות. כאן, הדגש הוא על חבלים דקים יותר, רתמות מותניים, וקסדות המתאימות לפעילות דינמית ומהירה.

בחירת ציוד לפי הצורך

הבחירה בציוד צריכה להתבצע לאחר הערכה מדוקדקת של הצרכים שלכם ושל סוג הפעילות. האם אתם מתכננים פרויקט בנייה או תחזוקה בגובה? או שאולי אתם מתכננים יום גלישה במצוקים? ראשית הבינו את הדרישות הספציפיות של הפעילות ובחרו בציוד המתאים בהתאם.

שמירה על תקנים

כשמדובר בציוד לעבודה בגובה או ציוד גלישת מצוקים, לא כדאי להתפשר על האיכות. בדקו כי הציוד שאתם רוכשים עומד בתקנים הבינלאומיים ובדרישות הבטיחות המחמירות ביותר. זכרו, השקעה בציוד איכותי היא השקעה בבטיחות שלכם.

באשדות אקסטרים טיולי אתגר, נעזור לכם לעשות את הבחירה הנכונה. המומחים שלנו ישמחו לייעץ לכם ולהכווין בכל שאלה או צורך, כדי שתוכלו להתמקד במה שבאמת חשוב – ההרפתקה והבטיחות שלכם.

ציוד לעבודה בגובה מול ציוד גלישת מצוקים – השוואה

הבחירה בין ציוד לעבודה בגובה לבין ציוד גלישת מצוקים היא לא רק עניין של העדפה אישית, אלא בחירה הכוללת הבנה מעמיקה של הדרישות והבטיחות הנדרשת בכל פעילות. באמצעות השוואה מפורטת תוכלו להגיע להבנה עמוקה של ההבדלים המרכזיים בין שני סוגי הציוד ולמתן הכלים לבחירה נבונה.

רתמות וחבלים: הבסיס לכל פעילות

הבחירה ברתמות מתחלקת לשני סוגים עיקריים: רתמת עבודה בגובה – רתמת גוף מלא, הנדרשות לעבודה בגובה, המספקות תמיכה מקסימלית ובטיחות עליונה עם 5 נקודות אחיזה. לעומתן, בגלישת מצוקים משתמשים בדרך כלל ברתמות מותניים או רתמות חצי גוף, המאפשרות גמישות רבה יותר וחופש תנועה.

החבלים הם אבן הפינה בכל פעילות שמצריכה טיפוס או גלישה. בעוד שחבלי טיפוס ספורטיבי עשויים להיות דקים יותר, בקוטר של 9 עד 9.5 מ”מ, חבלי עבודה בגובה נבנים לעמוד בעומסים גבוהים יותר עם קוטר של לפחות 10.5 עד 11 מ”מ. ההבדל בקוטר משפיע על התאמת החבל למכשירי הגלישה והבטיחות.

חבלים

חבל – זהו אחד מהפרטים העיקריים לטיפוס וגלישה, החבלים כפי שצוין, עוברים תקינות שמתאימה לשני התחומים: הספורטיבי והתעשייתי למעט חבלים ייעודיים בתחום הספורטיבי כגון חבלי קניונים שאינם מתאימים לעבודה בגובה.

כמו כן קוטר החבלים בו משמש גולש ספורטיבי יכול להיות גם 9 או 9.5 מ”מ (דורש מיומנות גבוהה להשתמש בקטרים אלו) לעומת גולשי מעטפת שכמעט תמיד ישתמשו חבלים בקוטר של 10.5 מ”מ או 11 מ”מ היות והמכשירים המיועדים לגלישה בעבודה בגובה בנויים לקטרים האלו בלבד חבלים בקוטר נמוך יגרמו בהכרח למכשירים לזלוג.

רתמות

רתמה – בניגוד לגולש הספורטיבי המשתמש ברתמת מותניים בלבד – רתמת טיפוס, גולשי מעטפת ועובדים בגובה ישתמשו ברתמת גוף מלא הנדרשת לעמוד בתקן של 5 נקודות אחיזה. 2 מלפנים אחת מאחור אחת מימין ואחת משמאל. ישנו מגוון רחב של רתמות בטיחות לעבודה בגובה ורתמות סנפלינג עם טווח מחירים משתנה מאוד אותם תוכלו למצוא בקישור כאן

קסדות ואמצעי ירידה: בטיחות ללא פשרות

קסדה

בקסדה לעבודה בגובה וקסדה לסנפלינג אין הבדל גדול למעט דרישה כי הקסדה תהיה בעלת תקן לעבודה בגובה.

לא פחות חשוב מהרתמה והחבל הוא הבחירה בקסדה. קסדות לעבודה בגובה וקסדות לגלישת מצוקים עשויות להיראות דומות, אך הן חייבות לעמוד בתקנים ספציפיים שמבטיחים את ההגנה המרבית בפעילות המתאימה.

אמצעים לירידה

גולש ספורטיבי משתמש באמצעים ספורטיביים וזולים כגון שמינית, SBG וכדומה, לעומתו עובד בגובה נדרש להשתמש באמצעים עם תקן לעבודה אמצעים כמו ID מתוצרת PETZEL או ה SPARROW מתוצרת CLIMBING TECHNOLOGY
ההבדלים העיקריים בין המכשירים הספורטיבי לאלו שמיועדים לעובדי גובה הם שמכשיר ספורטיבי אינו נותן פתרון למי שעוזב ידיים מהחבל היות והמטרה היא לרדת.

לעומתו עובד בגובה שנדרש לעזוב ידיים מספר פעמים למשך פרקי זמן ממושכים לצורך ביצוע פעולות שונות.
לפיכך כל המכשירים לעבודה בגובה בנויים בצורה שללא לחיצה על ידית לא תתאפשר ירידה וברגע שהידית נעזבת המכשיר ננעל.
ישנם מגוון של מכשירים עם יכולות שונות לדוגמא PANIC PROOF היא תכונה שיש לחלק המכשירים.
פירושה של תכונה זו הוא שאם הגולש לא רק עזב את המכשיר אלא גם לוחץ עליו בחוזקה המכשיר ינעל ולא תתאפשר ירידה

בכל הנוגע לאמצעי ירידה, ההבדלים בין ציוד ספורטיבי לציוד תעשייתי ברור בהחלט. אמצעי ירידה ספורטיביים כמו שמיניות ומכשירי SBG מתאימים לגלישה מהירה וקלה, בעוד שבעבודה בגובה נדרשים מכשירים עם תקן תעשייתי כמו ה-ID מ-PETZEL, המאפשרים שליטה מלאה ובטיחות מקסימלית, בין אם אתם צריכים לעזוב את הידיים חופשיות לפרקי זמן ממושכים או לשלוט במהירות הירידה.

אבטחה וטבעות: פרטים שלא ניתן להתפשר עליהם

אבטחה

גולש ספורטיבי משתמש באמצעים פשוטים לאבטחה כגון פורסיק או SHUNT או אבטחה עילית המצריכה איש צוות נוסף.
לעומתו עובד בגובה מאבטח את עצמו באמצעות עכברי חבל כגון ASAP מתוצרת PETZEL או SPEED UP מתוצרת CLIMBING TECHNOLOGY או ROCKER וכו מכשירים אלו הינם למעשה אמצעי אבטחה עצמית עם תכונות שונות.

מערכות אבטחה נבדלות משמעותית בין פעילות ספורטיבית לעבודה בגובה. גולשים ספורטיביים יכולים להשתמש בפתרונות אבטחה כמו פורסיק או SHUNT, בעוד שעובדים בגובה משתמשים במערכות אבטחה עצמית כמו ASAP מ-PETZEL, המספקות בטיחות מקסימלית ותגובה מיידית לכל סיטואציה.

טבעות

טבעות טיפוס – בתחום זה אין פערים משמעותיים בין הגולש הספורטיבי לעובד בגובה לעיתים יעדיף עובד בגובה להשתמש בטבעות פלדה משיקולים מקצועיים מה שלא יקרה עם גולש ספורטיבי.

טבעות לטיפוס ורצועות (סלינגים) הן פרטים נוספים שיש לבחור בהם בקפידה. על אף שבשני התחומים ישנם פרטים דומים, יש לשים לב לחומרים ולעמידות של הטבעות והרצועות, כאשר עבודה בגובה דורשת פרטים בעלי עמידות גבוהה יותר לסביבה תעשייתית.

בסופו של דבר, הבחירה בציוד הנכון היא מפתח לפעילות בטוחה ונעימה. באשדות אקסטרים טיולי אתגר, אנו כאן כדי להקנות לכם את הידע ולעזור לכם לבחור בחכמה, בין אם אתם מתכננים יום גלישה מרהיב או פרויקט עבודה בגובה. צוות המומחים שלנו זמין לכל שאלה והתייעצות, מבטיחים לכם שקט נפשי וביטחון בכל פעילות.

רצועות (סלינגים)

בפריט רצועות לסנפלינג אין הבדלים מהותיים בין גולש מעטפת לגולש ספורטיבי למעט רצועות DAYNIMA שהם רצועות דקות מאוד שאותם יעדיף גולש ספורטיבי היות והם קלות משקל אך חסרונן הוא שהם רצועות עדינות ואינם מתאימות לסביבת עבודה קשוחה ומחוספסת.

 

שאלות ותשובות הבדלים בין ציוד לעבודה בגובה לציוד גלישת מצוקים

רתמת עבודה בגובה מותאמת לגוף מלא עם 5 נקודות אחיזה לבטיחות מקסימלית, בעוד רתמת סנפלינג ספורטיבי עשויה להיות מותאמת למותניים בלבד, מה שמתאים לגולשים ספורטיביים.
כן, הקוטר של החבל משפיע על עמידותו, גמישותו והיכולת לעבוד עם מכשירי אבטחה שונים. בעוד שגולשי מצוקים ספורטיביים עשויים להעדיף חבלים בקוטר דק יותר למניעת משקל מיותר, בעבודה בגובה נדרשים חבלים בעלי קוטר גדול יותר לביטחון מקסימלי.
בחירת הרתמה תלויה בסוג הפעילות. עבור פעילויות ספורטיביות כמו גלישת מצוקים, רתמות מותניים או חצי גוף יכולות להיות מספיקות. לעבודה בגובה, נדרשת רתמה של גוף מלא, המספקת תמיכה בכל הגוף ומשפרת את הבטיחות.
אמצעי הירידה לעבודה בגובה מתוכננים לשמירה על בטיחות המשתמש במצבים שונים ולאפשר שליטה מלאה על הירידה. הם בדרך כלל כוללים מנגנוני בטיחות מתקדמים. לעומת זאת, אמצעי הירידה לגלישת מצוקים נוטים להיות קלים יותר ומותאמים לשימוש ספורטיבי, מה שמאפשר גמישות ומהירות גבוהה יותר בזמן הגלישה.
בחירת קסדה תלויה בסוג הפעילות וברמת הסיכון המעורבת. קסדות לעבודה בגובה ולגלישת מצוקים חייבות לעמוד בתקנים ובדרישות בטיחות רלוונטיות. מומלץ לחפש קסדה עם אוורור טוב, התאמה נוחה, והגנה מקסימלית לראש.
כן, שימוש בציוד זה דורש ידע ומיומנויות מסוימות לשמירה על בטיחות. מומלץ לעבור הדרכה מקצועית ולקבל הסמכה, במיוחד לעבודה בגובה, כדי להבטיח שאתם מודעים לסכנות ויודעים איך לנהוג במקרה של חירום.
השיקולים כוללים בטיחות, נוחות, והתאמה לתקנים תעשייתיים. ציוד זה דורש תכנון מדוקדק ובדיקות בטיחות קפדניות.
ציוד גלישת מצוקים מותאם לפעילות ספורטיבית ומתמקד בגמישות ובמשקל הקל, בעוד שציוד לעבודה בגובה מותאם לאבטחה מקסימלית ותמיכה במשקלים גדולים.
חשוב להתייעץ עם מומחים ולקרוא סקירות והמלצות. בדקו תקנים, רמות בטיחות, ואישורים רלוונטיים כדי לוודא שהציוד מתאים לדרישות הספציפיות של הפעילות שלכם. אשדות טיולי אתגר עוסקים בפעילויות סנפלינג עם ניסיון וותק רב שנים, אנו מנהלים חנות עבור ציוד סנפלינג מקצועי ונשמח להתאים לכם את הציוד הנדרש, השאירו פרטים ונמצא פתרון מקצועי עבור כל פעילות.
דרדיק.jpg

איתמר דרדיק

מנהל ובעלים של חברת “אשדות – טיולי סנפלינג ואתגר בישראל” עוסק בתחום הספורט האתגרי משנת 1991. מוותיקי המדריכים בארץ לסנפלינג וגלישה. בעל קורס ללימוד סנפלינג מקצועי. מדריך קבוצות ומשפחות בטיולי אקסטרים ומנהל חנות למכירת ציוד סנפלינג מקצועי.

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקה עדייןחזרה לחנות
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   Available Coupons
   6798honghbjnm_100percentoff_ori Get 99% off
    פריטים נוספים שיכולים לעניין אותך
    פריטים נוספים שיכולים לעניין אותך
    Open chat
    1
    יש לך שאלה? דברו איתי
    אשדות ציוד סנפלינג
    היי כאן איתמר הבעלים של “אשדות טיולי סנפלינג ואתגר בישראל”
    אני כאן כדי לעזור לכם בבחירת ציוד, פשוט תשאלו אותי ואשמח להמליץ על הציוד המתאים
    דילוג לתוכן