לוגו אשדות פעילות אתגרית מעבר לדף הבית שחור
ציוד לסנפלינג מהמותגים המובילים בתחום
משלוח מהיר עד הבית - תוך 3 ימי עסקים בעלות 65 ש"ח
ציוד מקצועי לעובדים בגובה

אמצעי חיכוך לאיבטוח הגלישה

אומגה בשילת שימוש באמצעי חיכוך

תוכן עניינים

אמצעי חיכוך, מה מיוחד בSBG לעומת האחרים?

אמצעי חיכוך הם סוג של מעצור יד בו אנו שולטים במהירות החבל במצב גלישה וטיפוס, ישנם סוגים שונים של אמצעי חיכוך עם נעילה אוטומטית או ללא נעילה, לפני שנבחר במכשור המתאים כדאי להבין מה בדיוק המכשירים עושים ומתי נצטרך כל אחד מהם.
ישנם שימושים רבים לאמצעי החיכוך השונים כמו גלישת צוקים, אבטחה בטיפוס, עבודות בגובה וחילוץ. פעולות מגוונות המתאפשרות הודות לציוד מקצועי, איכות הציוד יכולה לקבוע עד כמה פעולת הגלישה באמצעות החבלים תהיה נוחה יותר, יעילה יותר וחשוב מזה – בטיחותית יותר. מכשיר חיכוך נפוץ לשימוש הוא ה- SBG שבאמצעותו נוכל לאפשר שליטה במהירות החבל שזורם דרכו,  במאמר ניתן דגש על מכשיר הSBG שנחשב למתקדם לעומת מכשירי החיכוך האחרים שלא נותנים את אותו מענה.

מהו מכשיר SBG?

מכשיר ה-SBG הוא מכשיר חיכוך מכני שמאפשר למי שרוצה לגלוש באמצעות חבלים, בין אם לצרכים מקצועיים (כמו בעבודה על גגות למשל) ובין אם לצרכי טיולים ופנאי (גלישת מצוקים), לעשות זאת בצורה נוחה יותר ויעילה יותר, שמגבירה את אבטוח המשתמש. חיכוך בין החבל למכשיר הוא אחד הדברים הבסיסיים ביותר כאשר מבצעים גלישה באמצעות חבלים. המכשיר מתאים מאוד לאבטחה וגולש אחרון.

מכשיר חיכוך Sbg
מכשיר חיכוך Sbg

אמצעי חיכוך – גלישה בעזרת חבלים במגוון אפשרויות

היתרון המשמעותי שמצליח לספק מכשיר זה טמון בפונקציונליות הרבה שהוא מאפשר, אף אל פי שלא מדובר במכשיר משוכלל במיוחד, אלא ביחידה יצוקה ומכנית. המכשיר מאפשר לגולש לבצע את הפעולות שלו עם שני חבלים, מה שנפוץ כיום עבור רוב הגולשים, או עם חבל אחד, כפי שהיה נהוג בעבר. בנוסף לכך, באמצעות המכשיר ניתן לשלוט ברמת החיכוך של החבל או של החבלים, וזאת באמצעות שתי נקודות חיכוך ייעודיות. ניתן לשלוט גם במיקום הטבעת בעזרת אמצעי חיכוך זה.

SBG – יחידה יצוקה אחת

יתרון נוסף שחשוב לקחת בחשבון כאשר מבצעים גלישה באמצעות חבלים עם SBG , הוא לא רק רמת אבטוח גבוהה יותר ושליטת חיכוך אידיאלית, שמגבירה את הנוחות ואת היעילות, אלא גם את העובדה שמדובר ביחידה יצוקה אחת. מבחינת המשתמש, הוא לא צריך להתעסק בחיבורים מורכבים או בסכנה שהמכשיר יתנתק ויתפרק, ורכישת המיומנות לשימוש במכשיר זה הופכת לקלה ומהירה.

חיכוך גבוה – SBG

כפי שכבר ציינו מקודם, מי שבוחר לשלוט ברמת חיכוך בעת הגלישה שלו באמצעות המכשיר זה, יכול לבחור האם הוא מעוניין בחיכוך גבוה או בחיכוך נמוך. הדבר מתאפשר באמצעות שתי נקודות ייעודיות לחיכוך, כאשר אחת מהן בצורה וי. הנקודה בצורה הוי, דרכה יכול המשתמש להעביר את החבלים שהוא משתמש בהם לצורך הגלישה, יוצרת חיכוך גבוה יותר.

חיכוך נמוך – SBG

המשתמש במכשיר יכול לקבוע גם חיכוך נמוך יותר. בעזרת נקודת החיכוך השנייה, שאינה בצורת וי אלא בצורה מעוגלת, החיכוך שיתקבל בעת הגלישה בין החבלים לבין המכשיר יהיה נמוך יותר, מה שיאפשר גלישה מהירה יותר במידת הצורך ובמידת הרצון של המשתמש.

מיקום הטבעת קרוב אל החבל

כל מי שגולש או גלש בעבר באמצעות חבלים, בין אם לצורך מקצועי ובין אם בזמן סנפלינג, יודע שפרט לעניין הגלישה, קיים גם עניין האבטוח. במקרים מסוימים, הגולש ירצה להיכנס למצב אבטוח, מצב בו הוא עומד ומאובטח על ידי הציוד שלו. מיקום הטבעת קרוב יותר אל החבל, באמצעות הפונקציה שמאפשר המכשיר, האבטחה בחיכוך נמוך יותר, עקב נקודת השבירה של החבל. אבטחה של הגולש היא עניין משמעותי שניתן לבצע בצורה אידיאלית עם אמצעי חיכוך.

טבעת אגסית אוטומטית גדולה איכותית מאוד .jpg

מיקום הטבעת רחוק מהחבל

אפשרות נוספת שיש למי שמשתמש באמצעי זה הוא למקם את הטבעת רחוק מהחבל. למכשיר יש שני מקומות ייעודיים שבהם אפשר למקם את הטבעת. שני המקומות קרובים אחד לשני, כאשר המיקום העליון מאפשר נעילה של הטבעת קרוב אל החבל, כפי שציינו מקודם, והמיקום התחתון מאפשר מיקום רחוק של הטבעת מהחבל, מה שיעיל לצורך אבטחה בעת חיכוך גבוה יותר.

שימוש ב-SBG כמו בשמינית

שמינית היא אמצעי חיכוך, בדומה לאמצעי החיכוך SBG, רק שמדובר על מכשיר ישן יותר. שמינית מאפשר גלישה עם הרבה מאוד חיכוך, מה שמתאים יותר לגולשים מיומנים ומקצועיים. לשמינית יש חסרון, מכיוון שמבחינת אבטחה ומבחינת אבטוח היא נחשבת לאמצעי פחות מתאים. עם SBG אפשר להשתמש גם בתור שמינית, אם כי השימוש במכשיר אינו מחייב.

שמינית אמצעי חיכוך

עבודה עם שני חבלים

כשכל אדם גולש באמצעות חבלים, הוא יכול לעשות זאת עם חבל אחד או עם שניים, כפי שנהוג. גלישה עם חבל אחד וגם גלישה עם שני חבלים יכולות להשיג את אותה המטרה. הבעיה היא שכאשר אדם גולש באמצעות חבל אחד, רמת האבטחה שהוא יכול לספק לעצמו היא נמוכה יותר בצורה משמעותית. אמצעי חיכוך כמו ה-SBG יעיל לעבודה עם שני חבלים, מה שמספק אבטחה טובה יותר.

מוצר מודרני

בתור אמצעי שהמטרה שלו היא לאפשר את רמת החיכוך של החבלים בעת הגלישה, אומנם מכשיר זה אינו מתוחכם מדי ובסך הכול כולל יציקה של החומר ממנו הוא עשוי אל תבנית ייעודית, אך למעשה מדובר במוצר מודרני. הוא נחשב לכזה מכיוון שהוא מאפשר לגולש הרבה מאוד אפשרויות, שהעיקרית מבניהן היא סיפוק חיכוך במידה שונה בשני צדדים שונים.

אבטוח וגלישה

בתור אמצעי חיכוך, הוא מספק אבטחה בצורה בטוחה גם למי שמשתמש בשני חבלים. שימוש בשני חבלים הוא הרבה יותר בטיחותי כשלעצמו, אך כאשר משתמשים בשני חבלים, דרוש אמצעי שיאפשר את החיכוך בצורה בטוחה ומותאמת. שמינית למשל, לא תתאים לגלישה עם שני חבלים באותה הצורה.

עבודה יעילה, נוחה ובטוחה יותר

ניתן לגלוש באמצעות חבלים למטרות שונות ובדרכים שונות, וגם לעמוד במה שהצבתם לעצמכם, וזאת באמצעות מכשור רב ומגוון. כדי להבטיח שתוכלו לעמוד במטרות שלכם באמצעות הגלישה, בין אם מדובר במטרות מקצועיות או מטרות פנאי, אמצעי חיכוך נועדו להבטיח עבודה יעילה, נוחה ובטוחה יותר, באמצעות שליטה גבוהה יותר שלכם במידת החיכוך.

דרדיק.jpg

איתמר דרדיק

מנהל ובעלים של חברת “אשדות – טיולי סנפלינג ואתגר בישראל” עוסק בתחום הספורט האתגרי משנת 1991. מוותיקי המדריכים בארץ לסנפלינג וגלישה. בעל קורס ללימוד סנפלינג מקצועי. מדריך קבוצות ומשפחות בטיולי אקסטרים ומנהל חנות למכירת ציוד סנפלינג מקצועי.

0
  0
  העגלה שלך
  העגלה שלך ריקה עדייןחזרה לחנות
  פריטים נוספים שיכולים לעניין אותך
   Calculate Shipping
   Apply Coupon
   Available Coupons
   6798honghbjnm_100percentoff_ori Get 99% off
    Open chat
    1
    יש לך שאלה? דברו איתי
    אשדות ציוד סנפלינג
    היי כאן איתמר הבעלים של “אשדות טיולי סנפלינג ואתגר בישראל”
    אני כאן כדי לעזור לכם בבחירת ציוד, פשוט תשאלו אותי ואשמח להמליץ על הציוד המתאים
    דילוג לתוכן