באנג’י נדנדה פעילות אקסטרים בצפון

באנג'י סווינג הינה פעילות אקסטרים המתבצעת בד"כ מגשרים. זוהי חוויה הדומה מאוד ברמת הריגוש לבאנג'י, אך בשונה מקפיצת באנג'י בה קופצים עם הפנים קדימה (כמו בקפיצת ראש), בסווינג אנו קופצים לאחור, עם הגב לכיוון הקפיצה.

extreme bungee jumping in Israel
tip good to know icon

חשוב לדעת

באנג'י היא פעילות אקסטרים מסוכנת לכן חשוב לבצע אותה רק עם מדריך מקצועי

תוכן עניינים

מה זה באנג’י נדנדה (באנג’י סווינג)?

באנג’י סווינג או בעברית באנג’י נדנדה היא פעילות אקסטרים המשלבת את האומנות של קפיצת באנג’י עם נדנדה. בפעילות זו, המשתתף מחובר לחבל באנג’י וקופץ ממקום גבוה, כגון גשר או מצוק. לאחר הנפילה, החבל מתמתח וגורם למשתתף לנדנד קדימה ואחורה.

מה ההבדל בין באנג’י סווינג לקפיצת באנג’י קלאסית

באנג’י סווינג הינה פעילות אקסטרים המתבצעת בד”כ מגשרים. זוהי חוויה הדומה מאוד ברמת הריגוש לבאנג’י, אך בשונה מקפיצת באנג’י בה קופצים עם הפנים קדימה (כמו בקפיצת ראש), בסווינג אנו קופצים לאחור, עם הגב לכיוון הקפיצה. באנג’י סווינג היא הרבה יותר בטוחה מקפיצת באנג’י קלאסית. באנג’י סווינג יכולה להתאים מאוד לימי גיבוש ופעילויות ODT, ניתן לשלב את הפעילות עם טיולי יום במסלולי סנפלינג שונים בארץ.

צפו בסרטון: סווינג בנהר הירדן – קפיצת באנג’י בנהר הירדן בישראל

כמו כן בקפיצת באנג’י בו הקפיצה הינו מנקודת היציאה כלפי מטה בקו ישר, בקפיצת סווינג קו הקפיצה מתעגל מתחת לגשר תוך כדי נפילה ונוצרת נדנדה. קפיצת סווינג מושגת ע”י כך שהחבלים אליהם מחובר הקופץ עוברים מצד אחד של הגשר ונמשכים מתחתיו אל צידו השני אל הקופץ. מכיוון שהקופץ מחובר אל החבלים, ישנה בתחילה נפילה בקו ישיר כלפי מטה אך מיד כאשר הקופץ מגיע לקצה החבל . אפשר להגיד כי רמת האדרנלין של פעילות זו גבוהה יותר מזו של סנפלינג והיא מתאימה למי שמוכן לריגוש.

נוצרת תנועה מטוטלת חזקה לצידו השני של הגשר תנועה זו הולכת ונחלשת כתוצאה מהגרביטציה. ככול שהגשר יותר רחב תהיה תנועת המטוטלת חזקה יותר.

כמו כן הקופץ יכול להגביר את התנועה על ידי קפיצה בניתור חזק לאחור, כפי שראיתם בסרטון ניתן לבצע גם קפיצת סווינג מרוככת כאשר במקום קפיצה מתבצעת גלישה קצרה עם חבל קצר המסתיים מטרים בודדים מתחת לגשר.

בשלב מסויים הגולש עוזב את הידיים מאחיזתו בחבל הגלישה ונופל אל הסווינג מה שמצמצם את עוצמת הנפילה והפחד אך גם מחליש את עוצמת החוויה ואת תנועת המטוטלת.

 

אתר נוסף שמאפשר קפיצת בנג’י סווינג תמצאו בבאנג’י בגשר בנות יעקב

באנג’י נדנדה: טיפים לבטיחות

באנג’י נדנדה היא חוויה מרגשת ומאתגרת אך היא גם היא פעילות מסוכנת אם היא לא מבוצעת כראוי היא יכולה לגרום לפציעות וחבלות. חשוב לבחור חברה מקצועית מוסמכת ומנוסה, ולקבל הדרכה מתאימה לפני ביצוע הפעילות.
מומלץ מאוד להשתמש ברתמות מרופדות מאוד או רתמת גוף מלא. כמו כן בחבלים דינמיים ולא בחבלים סטאטיים על מנת לרכך את עוצמת הכוחות שיספוג הקופץ.

תמונות מרגשות מהשטח

שאלות נפוצות

כדי לעזור לך להחליט על הפעילות המתאימה ולתת מענה על כל השאלות, ריכזנו עבורך שאלות נפוצות שאחרים שאלו. מעבר לכך, על כל שאלה והבהרה לגבי המסלולים מוזמנים להשאיר לנו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם מידע נוסף ורלוונטי לקבוצה שלכם.

באנג’י נדנדה היא פעילות אקסטרים המשלבת את האומנות של קפיצה בנג’י עם נדנדה. בפעילות זו, המשתתף מחובר לחבל בנג’י וקופץ ממקום גבוה, כגון גשר או מצוק. לאחר הנפילה, החבל מתמתח וגורם למשתתף לנדנד קדימה ואחורה.
באנג’י נדנדה היא פעילות מסוכנת, אך היא גם חוויה מרגשת ומאתגרת. חשוב לבחור חברת באנג’י נדנדה מוסמכת ומנוסה, ולקבל הדרכה מתאימה לפני ביצוע הפעילות.
אדם בריא ומסוגל פיזית לבצע את הפעילות. לא לוקח תרופות או אלכוהול שיכולים להשפיע על שיקול דעתך. בגדים נוחים וקלילים. לא לענוד תכשיטים או חפצים אחרים שיכולים להסתבך בחבל. הקשב להוראות המדריך שלך בקפידה אל תנסה לבצע פעולות מסוכנות.
לא, באנג’י נדנדה לא מתאימה לכל אחד. הפעילות אינה מומלצת לאנשים עם בעיות רפואיות, לאנשים עם פחד גבהים ולאנשים עם בעיות לב. אם אתם לא בטוחים אם באנג’י נדנדה מתאימה לכם, מומלץ להתייעץ עם רופא או עם איש מקצוע אחר.
איתמר דרדיק - אשדות אקסטרים

איתמר דרדיק

מנהל ובעלים של חברת “אשדות – טיולי סנפלינג ואתגר בישראל” עוסק בתחום הספורט האתגרי משנת 1991. מוותיקי המדריכים בארץ לסנפלינג וגלישה. בעל קורס ללימוד סנפלינג מקצועי. מדריך קבוצות ומשפחות בטיולי אקסטרים ומנהל חנות למכירת ציוד סנפלינג מקצועי.

מיקום: רמת הגולן בצפון הארץ
עונה מומלצת: סתיו קיץ ואביב, לא מתאים לחורף
גילאים: מגיל 5 - 65
זמן משוער לפעילות: בין 2 ל 4 שעות

פעילויות דומות

No data was found
פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
היי כאן איתמר,
אפשר לעזור?
דילוג לתוכן