שאלות נפוצות - טיולי סנפלינג

כל מה שרציתם לדעת לפני שיוצאים לפעילות אקסטרים
המדריכים עברו הכשרה כמדריכי גלישה על ידי בתי ספר ממשלתיים והמטיילים מבוטחים בביטוח מיוחד בפעילות
אין צורך בניסיון קודם אך כמובן, ניסיון קודם מקל על גולשים. ישנם מסלולים למתחילים ולמתקדמים לכן אנו מתאימים את הטיול לקהל המשתתפים ולרמת הכושר והניסיון. בכל מקרה אם תרצו לשפר יכולות תוכלו להירשם לקורס טיפוס וסנפלינג, קורס של 3 ימים ובסופו תוכלו להנות מניסיון ולצאת לטיולים נוספים.
לכל אדם יש באופן טבעי פחד מגבהים למי יותר ולמי פחות זה חלק מהחוויה. יש אנשים שמתגברים ויש שלא אין אנשים ללא פחד גבהים, בשיחה נוכל לברר איתך על מסלול מתאים כך נוכל להתייחס לפחד בהדרגה.
יש מסלולי סנפלינג שמתאימים יותר לילדים בגילאים 8 – 7 מצוקים נמוכים כגון סנפלינג במכתש רמון או סנפלינג במצוק דלתון וכו .בכל אופן אם הילד לא מתנגד תמיד אפשרי שהוא ירד טנדם (מחובר למישהו אחר) וייהנה מהחוויה מבלי להידרש לעשות משהו בעצמו. בחלק גדול מהמקרים אנחנו יוצאים לפעילות של משפחות עם ילדים קטנים וגדולים שנהנים מכל האטרקציה.
חובש מגיע לפי דרישת הקבוצה או שהם מביאים אותו בלי קשר אלינו.
בכל פעילות של סנפלינג חשוב מאוד לשים לב לתנאי מזג האוויר, יש מקרים של שיטפונות בנחלים, יש מקרים של התייבשויות לכן חשוב מאוד לצאת לטיול מאתגר כזה עם מדריך סנפלינג מקצועי, למדריך יש את כל הכלים וההכשרה כדי להחליט אם טיול זה או אחר מתאים ומתי הכי נכון לצאת לפעילות כזאת.
יחס מדריכים לחניכים הוא לא גורם קבוע אבל בד”כ זה מדריך ל 10. כאשר יש אתר עם גלישה בודדת כגון מערת הקשת ניתן לעבוד גם ביחס יותר גבוה אבל זה גורם להמתנות יותר ממושכות ועיכוב במשך הפעילות. כאשר מדובר במעבר נחל כגון נחל קומראן או נחל תמרים יש צורך ביחס חניכה יותר נמוך כמו מדריך לכל 7 גולשים. אם לקבוצה יש תקציב מומלץ לשפר את היחס למדריך לכל 5 או 6 גולשים מה שמקצר את ההמתנות מאיץ את התקדמות הקבוצה ומעצים החוויה. הטיול נבנה בהתאמה אישית לפי כמות משתתפים, רמת הכושר והניסיון, התקציב וכו’. אנחנו יודעים לתת פתרון לכל מצב ולכל דרישה.
פעילות ODT היא פעילות גיבוש לקבוצות המעוניינות בחוויה קבוצתית המפתחת תקשורת ובונה מנהיגות ושיתוף פעולה. תוך כדי, יצירת מטלות הדורשות מנהל המטלה “וחיילים” לביצוע המטרה. זהו סוג של אימון או פעילות המתרחשת מחוץ לבית, לרוב בטבע. פעילויות OTD יכולות להיות מגוונות מאוד. פעילויות OTD יכולות להועיל לאנשים במגוון דרכים. הן יכולות לעזור לשפר את הכושר הגופני, את הכושר המנטלי, את הביטחון העצמי, את עבודת הצוות והמנהיגות. הן יכולות גם לעזור לאנשים לצאת מאזור הנוחות שלהם, להתנסות בדברים חדשים, ולפתח מיומנויות חדשות. אם אתם מחפשים דרך להוסיף קצת עניין ואתגר לחייכם, פעילות OTD מאתגרת יכולה להיות בחירה מצוינת עבורכם ולהשתלב נפלא בפעילויות סנפלינג, אומגות, ועוד. באשדות נדאג להתאים את הפעילות המתאימה כך שכולם ייהנו.
ניתן לתכנן יום בהתאמה אישית למשפחות או ל קבוצות המעוניינות בימי כייף עם מספר מרכיבים כגון סנפלינג ג’יפים ODT ארוחה בשטח ויה פרטה ועוד מגוון רחב של פעילויות אקסטרים. כל הפעילות מתוכננת בהתאם לזמן ליכולת לתקציב והשאיפות של הקבוצה.
באשדות אנו מוציאים בעיקר טיולים פרטיים, הטיולים מתאימים למשפחות, גם בקבוצה קטנה וגם בגדולות יותר כמו בר מצווה או בת מצווה אתגרית. אנחנו מתאימים את הטיול למשתתפים כך שכולם בסופו של דבר ייהנו, גם ילדים וגם מבוגרים, זאת המהות של טיול פרטי.
מסלול סנפלינג היחידי בארץ שהוא נגיש ואפשר להגיע עד המצוק עם כיסא גלגלים הינו מערת הקשת המצוי בגליל המערבי. היה לנו העונג לאפשר גלישה לבחור יוצא צה”ל עם כיסא גלגלים, החוויה היתה מדהימה ומרגשת.
תנאי ביטול של פעילות בחברת אשדות: ניתן לבטל עד 4 ימים לפני הפעילות ללא דמי ביטול, ביטול שיתבצע 3 ימים לפני הפעילות 25%, ביטול שיתבצע יומיים לפני 50% יום. יום לפני הפעילות 75%, ביטול באותו יום של הפעילות תאלצו להיפרד מ100% עבור דמי ביטול. על מנת לתכנן את הפעילות באופן מושלם אנחנו מתחייבים מול ספקים שונים, באתרים השונים לכן יש חשיבות עליונה להימנע מביטולים, כמובן למעט מקרים חריגים עקב בעיית מזג אוויר או בעיה ביטחונית.
התשלום עבור הפעילות מתבצע לאחר הפעילות במזומן, צק או העברה בנקאית (לא בויזה). כל פעילות מתומחרת בהתאם לתכנון הפעילות, כמות האנשים, האתרים וכיוב’ לכן כדי לקבל מחיר תצטרכו לפנות אלינו ונשמח לתת מידע שיאפשר לכם לבנות את הטיול בצורה חכמה ומועילה.
לפני שיוצאים לטיול סנפלינג צריך לבדוק מספר דברים חשובים: האם העונה מתאימה לסנפלינג באתר הזה, שעות פתיחה וסיום של האתר, האם יש צורך ברישום מראש, לבוש נוח, נעליים נוחות וטובות שמחזיקות את הקרסול, בגדים נוחים, שתיה בכמות מכובדת שתתאים (פעילות מאוד מאתגרת, תרצו לשתות וכמה שיותר) תיק גב לצמצם למקסימום, ציוד בטיחותי שמתאים לפעילות, כובע, בידקו אם יש חובה לדעת לשחות, מה רמת הניסיון שצריך בגלישה במקום הזה. לדוגמא נחל חצצון הוא למטיילים קשוחים במיוחד. והכי חשוב צאו לטיול עם מדריך מקצועי, מוזמנים להתקשר אלינו ונשמח לתת לכם את המידע הרלוונטי לפעילות שלכם.
הטיולים שלנו מיועדים ליום פעילות באתרים השונים ואינם כוללים לינה.
בפעילות סנפלינג אנו דואגים לכם לציוד בטיחותי, במקרה ותרצו בהמשך לרכוש ציוד סנפלינג כמו רתמות, חבלים, קסדות ועוד. תוכלו לבצע רכישת ציוד סנפלינג אונליין בחנות שלנו, נשמח להמליץ לכם על מוצרים בטיחותיים שמתאימים לפעילות. יש מבחר רב של ציוד ולכן כדאי לבצע רכישה במקום שיכולים לתת לכם מענה לכל דרישה.
הארוחות ביום הגיבוש כשרות – ישנה אפשרות לכשרות רגילה או כשרות מהדרין בהתאמה לפי דרישת הצוות, אנא ציינו את סוג הכשרות הרצויה, כדי שנוכל לבנות את יום הכיף כך שכולם יוכלו להנות מהפעילות ומהארוחה המשותפת.

תמונות מרגשות מטיול סנפלינג במערת קשת עם כיסא גלגלים!

מקרה מרגש במיוחד, זכינו לשמח פצוע צה”ל שהפך לצמח

בשנת 2019 פנו לחברת אשדות עמותת אחים לחיים בבקשה של פצוע צהל הקשה ביותר ממלחמת לבנון השנייה לוחם שהפך צמח אך מתקשר בעזרת מתקשרת ומחשב עם לחיצות באצבעות ואמרו שביקש לעשות סנפלינג.
אנחנו המלצנו על מערת הקשת היות ויש שביל מונגש לכיסא גלגלים עד לנקודת הגלישה ומשם נשאנו אותו בידיים וחיברנו לחבלים ביחד עם מדריך אחר כאשר יש עוד מדריך מעט מעליהם לסייע. המדריך הצמוד לפצוע נשא תרמיל קטן כפי שתראו בתמונות שבתוכו היתה מכונת הנשמה ניידת שהיתה מחוברת לפצוע. צוות מדריכי אשדות שנשאר למעלה על הקשת עצמה שילשל בעזרת החבלים את הבחור במחובר עם עוד מדריך לאמצע גובה הקשת. הוא והמדריך נשארו בגובה אמצע הקשת למשך כ 3 דק ואז צוות המדריכים החל למשוך אותם חזרה למרומי הקשת עצמה. לאחר כ 5 דק נוספות הם חזרו אל הקשת. 
לאחר מכן גם קיבלנו מכתב קצרצר בן כ 10 מילים המתאר את החוויה שעבר, מכתב אותו הכתיב למתקשרת בעזרת האצבעות בשיטה בה הוא מעביר לה מסרים. היה מרגש מאוד ושמחנו כולנו לתרום לחוויה שלו.

צוות אשדות יודע לתת פתרון לכל מקרה, אם מדובר בילדים, מבוגרים, מתחילים או מקצוענים, קבוצות קטנות או גדולות. השאירו פרטים וביחד נתכנן את הטיול שלכם.

איתמר דרדיק - אשדות אקסטרים

איתמר דרדיק

מנהל ובעלים של חברת “אשדות – טיולי סנפלינג ואתגר בישראל” עוסק בתחום הספורט האתגרי משנת 1991. מוותיקי המדריכים בארץ לסנפלינג וגלישה. בעל קורס ללימוד סנפלינג מקצועי. מדריך קבוצות ומשפחות בטיולי אקסטרים ומנהל חנות למכירת ציוד סנפלינג מקצועי.

פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
היי כאן איתמר,
אפשר לעזור?
דילוג לתוכן