קורס סנפלינג מקצועי

קורס סנפלינג – גלישה וטיפוס

קורס סנפלינג – גלישה הינו קורס שמטרתו הכשרת המשתתף לביצוע פעילות גלישה באופן עצמאי ובטיחותי כמו כן הקניית ידע להתמודדות עם תקלות ומצבים שונים שיכולים להיווצר במהלך פעילות סנפלינג [גלישה]. בנוסף קורס סנפלינג מאוד מפתח אצל המשתתפים קורדינציה, חשיבה מעמיקה כושר טכני ואם מדובר בנערים גם מצטרף יחס אחראי ובוגר. הקניית ידע המאפשר למשתתפי הקורס לבצע באופן עצמאי פעילות טג”ח (טיפוס גלישה חילוץ) בביטחון עם יכולת להתמודד עם מצבים שונים ופתרון תקלות על חבל.

משך קורס הסנפלינג משתנה בהתאם לזמן ולתקציב העומד לרשות המשתתפים.

מיקום :באזורים שונים בארץ לדוגמה: גשר גיא בן הינום המצוי בתוך ירושלים או מצוק שילת הסמוך לצומת שילת וכו’.

הרמה אליה יגיעו המשתתפים אינה תלוי רק במשך הקורס, ישנם נתונים נוספים שיכולים מאוד להשפיע על הרמה אליה יגיעו בסוף קורס הסנפלינג כגון גודל הקבוצה ומספר החניכים פר מדריך קורדינציה, מוטיבציה, ניסיון קודם וגיל.

כל הנתונים ביחד יקבעו מה תהיה הרמה הסופית אליה יגיעו המשתתפים בסוף קורס הסנפלינג.

איך זה עובד

הקורס גלישה מתחיל עם השלב התאורטי: הכרות עם הציוד, חפיסת חבלים באופן מקצועי ומאילו חומרים הציוד בנוי. בהמשך נלמד קשרים ישנם כ- 11 סוגי קשרים שאותם נדרש ללמוד. בהמשך הקורס בשלבים המעשיים נלמד עוד קשר נוסף. בהמשך השלבים התאורטיים נלמד על טבעות ואמצעי חיכוך. עגינות וחלוקת משקלים הכנות לגלישה ובניית עמדה מתודית.

בשלבים המעשיים של קורס הגלישה (בד”כ ביום השני) נעבור לשלבים המעשיים היותר מעניינים, המאתגרים והחווייתיים – בניית עמדת גלישה ונתחיל להפעיל אותה. בהמשך נלמד את יסודות הגלישהכיצד לגלוש נכון. בשלב זה נלמד קשר נוסף בשם 2 חצאי קביעה, שהוא קשר השייך לשלבים המעשיים קשר המאפשר לנו לעזוב ידיים ממכשיר חיכוך במהלך גלישה או אבטוח ולשחררו בקלות. בהמשך נלמד שיעור מרכזי, חשוב וארוך המונה מספר פרקים. בשלב המעשי בנושא יסודות האבטחה נלמד שיטות אבטוח שונות. שלבים מעשיים נוספים אותם נוכל ללמוד בהתאם למספר הימים הם:

 • טיפוס פורסיקים
 • מעבר מטיפוס לגלישה ומגלישה לטיפוס
 • מעבר קשר בגלישה
 • מעבר קשר באבטחה
 • פתרון תקלות בסיסי עם רווח כח וגולש אחרון

הקורס ללימודי גלישה מקנה גם דברים נוספים מעבר לידע והם: פיתוח קואורדינציה, פיתוח כשר טכני, התמודדות עם פחדים ויחס בוגר ואחראי.

באופן כללי קורס סנפלינג בן יומיים הוא קורס קצר מדי ואינו מאפשר להגיע לרמה מקצועית טובה לכן מומלץ קורס סנפלינג בן 3 ימים ומעלה.

אנו בחברת אשדות ממליצים למשתתפים בקורסים אותם אנו מעבירים ללמוד את הקשרים הנדרשים לפני הקורס באופן עצמאי, בסרטונים המצויים באתרנו או ברשת.

בקורס הסנפלינג בו המשתתפים עושים הכנה מקדימה הם מרוויחים את הדברים הבאים:

 • סיום החומר התיאורטי מהר יותר (בממוצע לוקח כ 4 שעות ללמוד את הקשרים) והגעה לשלבים המעשיים המעניינים יותר מהר יותר משמעותית.
 • שמירה על ריכוז ויכולת קליטה טובה. לימוד כל הקשרים ביום אחד מהווה מאמץ מנטלי עצום ומותיר את החניכים עייפים ופחות מרוכזים בהמשך היום.
 • כמובן שהרמה הסופית של קורס הסנפלינג תהיה גבוה יותר במקרה של לימוד מוקדם של הקשרים היות ואנו מפנים חצי יום לטובת התקדמות בחומר.

את קורס הסנפלינג נתחיל בבחינה של החניכים על הקשרים כדי לוודא שאכן הגיעו לרמה הנדרשת בקורס הסנפלינג.
כל המשתתפים עושים הכנה טובה תוך כ 45 דק עד שעה כדי לסיים את החזרה על הקשרים ולהתקדם בחומר.

מבנה קורס הסנפלינג והתכנים הנלמדים בו נמשכים על פני 3 ימים :

קורס סנפלינג מקצועי יום א

 1. חזרה על הקשרים
 2. הכרות עם הציוד
 3. סוגי חבלים שונים, גורמים המזיקים לחבלים, פסילת חבלים.
 4. חפיסת חבלים בצורות שונות
 5. טבעות ואמצעי חיכוך
 6. מבנה הטבעת
 7. סוגי טבעות
 8. גורמים המזיקים לטבעות
 9. אמצעי חיכוך
 10. פסילת טבעות
 11. סוגי עגינות
 12. חלוקת משקלים מפתח זווית בעגינות
 13. הכנות לגלישה זריקת חבל
 14. בניית עמדה מתודית והפעלתה
 15. בנית עמדה מעשית

קורס סנפלינג מקצועי יום ב

 1. תרגול קשרים
 2. בניית עמדה מעשית והפעלתה
 3. יסודות הגלישה [כיצד לגלוש נכון, בדיקת גולש לפני כניסה לעמדה]
 4. שימוש בשמינית [רמות חיכוך שונות בשמינית]
 5. תרגול נעילת שמינית בגלישה בשיטות שונות
 6. יסודות האבטחה
 7. עמדת מאבטח [דגשים]
 8. מיקום עמדת אבטחה
 9. שיטות שונות לאבטחה
 10. שיטות אבטחה שונות [עילית אבטחה עצמית עליונה, אבטחה עצמית תחתונה ויתרונות מול חסרונות אבטחה תחתית]
 11. שינוי כיוון באבטחה
 12. עמדה צפה
 13. בניית עמדה צפה ותרגול תקלה בגלישה
 14. גלישה עם תיק

קורס סנפלינג יום ג

 1.  תרגול קשרים
 2.  גלישה עם תיק
 3.  גלישה עם גולש נוסף
 4.  טיפוס פורסיקים [מעבר מגלישה לטיפוס ומטיפוס לגלישה]
 5.  מעבר קשר
 6. גולש אחרון

 

תמונות מרגשות מהשטח

איתמר דרדיק - אשדות אקסטרים

איתמר דרדיק

מנהל ובעלים של חברת “אשדות – טיולי סנפלינג ואתגר בישראל” עוסק בתחום הספורט האתגרי משנת 1991. מוותיקי המדריכים בארץ לסנפלינג וגלישה. בעל קורס ללימוד סנפלינג מקצועי. מדריך קבוצות ומשפחות בטיולי אקסטרים ומנהל חנות למכירת ציוד סנפלינג מקצועי.

ציטוט להמלצה

המלצות של המטיילים

מיכל
קרא עוד
רציתי להודות לך בשם כל הקבוצה ולהמליץ בחום לכל המעוניין בחוויה שלא תשכח הרבה זמן, הקבוצה שלנו היא קבוצת בדיקות ב-ECI העוסקת בעיקר בבדיקות תקשורת. הקבוצה חיפשה משהו אתגרי ומהנה, רוב האנשים לא עשו סנפלינג אף פעם וגם לא ביקרו בנחל הזויתן. אתה סשה ורז נתתם לנו חוויה שלא תשכח עוד הרבה זמן, הנוף המדהים של הזויתן, הסנפלינג על המפלים הזורמים והקפיצות המאתגרות לבריכות הזויתן. ניכרת מאוד המקצועיות שלכם בתחום, ההכוונה במקומות הקשים והיחס הנעים שהוסיפו לחוויה. הרבה אנשים בקבוצה היו מעוניינים לחזור על החוויה עם חברים ומשפחה וימליצו בחום לקחת אתכם שוב. תודה רבה, היה כייף, היינו שמחים לחזור על חוויה דומה בהמשך.
אהוד
קרא עוד
בדרך לצפון דיברנו על סנפלינג שאמור להתקיים באותו יום באתר מערת קשת. עלו דעות לכאן ולכאן, חלק מחברי הקבוצה הודיעו מראש שהם מפחדים ולכן לא יבצעו את הפעילות. חלק היו נלהבים לקראת האתגר וחלק עוד התלבטו. כשהגענו לחניון המשקיף על הנוף המרהיב מגובה רב התחלנו להרגיש את רמת המתח עולה והפחדים החלו לחלחל, נלחצנו מהאתגר העומד בפנינו. חברי הצוות קיבלו את פנינו בחניון עם ארוחה קלה ושתייה שהיו מרעננים אחרי הנסיעה הארוכה. לאחר מכן הוביל אותנו המדריך אל המערה עצמה, בדרך הקצרה נזרקו הרבה בדיחות בנושא הפחד, ההתרגשות צפה באוויר. כשהגענו, נדהמנו מהנוף שנגלה לעיניינו, ולאחר שהתבוננו כמה דקות בגולשים אחרים שירדו באתר, מה שהיה מחזה עוצר נשימה בפני עצמו, הושיב אותנו המדריך לתדרוך בנושא בטיחות, הוא הדגים איך לובשים את הציוד והסביר על צורת הגלישה עצמה.
רונן סיון
קרא עוד
היינו קבוצה בת 20 נשים, גברים וילדים שלא הכירה אחת את השני לפני הטיול. איתמר חיכה בזמן וקיבל את פנינו, לאחר תדריך קצר יצאנו להליכה בת שעה והגענו לנחל. מזג האוויר היה מעט חם, אך בנקיק מזג האוויר היה נעים. במקום קיבלנו תדריך מקצועי מאיתמר ויצאנו לדרך יחד עם 4 מדריכים שעזרו, כיוונו והסבירו במקצועיות, סבלנות ונועם הליכות. המסלול עצמו רטוב ברובו וזה היה ממש כיף. גובה המצוקים עלה ככל שירדנו ובסוף היה מצוק בגוב 30 מטר. סנפלינג נחל רחף תחתון - מומלץ בחום רב
גדליה
קרא עוד
שלחתי קבוצה של 40 בחורים חסידיים עם איתמר הכול התאים מאוד והאוירה מיוחדת והאטרקציות שהכי מתאמים לבחורים וכולם חזרו עם הרגשה נפלאה ומרוצים ממש הכול על צד הטוב ביותר‬
חיים ס.
קרא עוד
הייתה חוויה מדהימה.בניצוחו של איתמר .מקצוען אמיתי אשר אירגן יום חברה המדריכים המנוסים של חברת אשדות.עבדו בצורה מקצועית ביותר,מומלץ למשפחות וחברות פעילות אתגרית אדירה תודה לך איתמר.‬
צרו קשר
פנו אלינו בטלפון 0522300306
או השאירו פרטים ונחזור אליכם!
מאמרים שיעניינו אותך

תוכן עניינים

פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
היי כאן איתמר,
אפשר לעזור?
דילוג לתוכן