ויה פראטה – פעילות אתגרית חוויה בלתי נשכחת

ויה פראטה אקסטרים עוצמתי מלכת הפעילויות האתגריות לקבוצות, מתאים לימי גיבוש ומשפחות שאוהבות אתגרים, אקסטרים חווייתי מקובל ונפוץ מאוד באירופה. מצוק שהונגש לטיול בעזרת עבודה קשה של קדיחת עיגונים, סולמות, גשרונים, כבלים מאיזים וידיות לטיפוס

ויה פרטה

תוכן עניינים

מהי ויה פראטה?

ויה פראטה הינה פעילות אתגרית חווייתית נפוצה ומקובלת מאוד ברחבי העולם. בפרט כמו לדוגמא ויה פראטה באוסטריה, ויה פראטה בשוויץ וכלל אירופה בפעילות זו יוצאת קבוצת מטיילים לטיול על מצוק.
מצוק שהונגש לטיול בעזרת עבודה קשה של קדיחת עיגונים, סולמות, גשרונים, כבלים מאיזים וידיות לטיפוס.
התוצאה מדהימה טיול אתגרי המשלב שינוי דרסטי בגובה לעיתים על מצוקים בהפרשי גבהים של מעל 1000 מ’.

 

ויה פרטה במנרה
ויה פרטה במנרה

בניגוד לפעילות טיפוס על מצוק בו נדרשת מיומנות גבוהה.
שימוש וידע נרחב בשימוש בציוד טיפוס ויכולת פיזית ברמת על.
כאן מדובר במאמץ ויכולת הרבה יותר נמוכה עדיין נדרשת יכולת טובה אך רחוק מאוד מהמאמץ והידע הנדרש ממטפסים.
הציוד הנדרש לביצוע הפעילות הוא מינימלי רתמה קסדה שני רצועות ושני טבעות – ערכת ויה פראטה

ויה פראטה בישראל – פעילות לגיבוש

תוכלו להנות ממספר אתרים בארץ ישראל שמציעים פעילות ויה פראטה בטיולים מודרכים, ישנם מקומות נוספים אך כדאי לחשוב על טיול יום חברתי שכולל אטרקציות נוספות שמשלימים את החוויה כמו לדוגמא לשלב סנפלינג במצוק רמים עם ויה פראטה בצוק מנרה ופעילויות נוספות כמו אומגה וטיול ג’יפים. החוויה של מסלול ויה פראטה מגבשת את הקבוצה היות ומדובר בפעילות קבוצתית אין המתנה בין אחד לאחד לכן כולם שותפים. המקומות המומלצים לטיולים פרטיים בחברת אשדות הם:

  • ויה פראטה צוק מנרה – גולת הכותרת של פעילויות האקסטרים בישראל מאוד מומלצת לפעילויות גיבוש לקבוצות ומשפחות באיזור הצפון מסלול מדהים שנמצא בצוק מנרה ומתחתיו ממש קרוב מצוק רמים לפעילות סנפלינג, פעילות שמתאימה ליום כייף שלם של פעילויות אקסטרים. 
  • ויה פראטה ג’ת – בגליל המערבי, האחות של הויה פראטה מצוק מנרה, ויה פראטה גליל מערבי גם כן מתאימה לפעילויות אקסטרים בצפון

ישנו מסלול ויה פראטה בעאבוד – אך זו נחשבת הכי קצרה והכי פחות מוכרת (גם הכי פחות מומלצת)

אם אתם רוצים להנות מטיול פרטי ומאתגר לקבוצות ומשפחות מוזמנים לפנות אלינו ונרכיב לכם מסלול אישי בהתאם לקבוצה או המשפחה. חברות רבות בוחרות בפעילות ויה פראטה לגיבוש הצוות, היות וזו הפעילות האידיאלית אדרנלין וריגוש בחוויה בלתי נשכחת. ליחצו לפרטים נוספים על ימי גיבוש בויה פראטה  

 

מראה קרית שמונה כפי שהיא נראית בלילה מהויה פראטה
קרית שמונה כפי שהיא נראית בלילה מהויה פראטה

פרטים על מסלול ויה פראטה:

בפעילות ויה פראטה ישנו יתרון גדול כשמדובר בקבוצת אנשים. אם בדרך כלל בפעילות טיפוס ישנם 2 עד 3 משתתפים בויה פראטה עשרות מטיילים יכולים לטייל ביחד בו זמנית ללא המתנות מה שהופך את החוויה לקבוצתית ומהנה.
ברחבי העולם ישנם מסלולי ויה פרטה ברמות שונות של קושי ואורכים שונים עד מסלולים בני מספר ימים כאשר בסוף כל יום מתארגנים לשינה בנקודה אליה הגיע הקבוצה. הפעילות מתאימה לימי גיבוש בצפון לקבוצות, חברות ומשפחות שרוצים חוויית גיבוש מאתגרת.
בארצנו הקטנטונת עדיין אין אפשרויות כאלו אבל ישנו מסלול ויה פרטה חוויתי ומאתגר במצוק רמים המצוי מעל קריית שמונה אורך המסלול כ שעה וחצי כמובן נתון זה משתנה בהתאם ליכולת ולגודל הקבוצה. 

חברת אשדות הוותיקה ישמחו להוביל את קבוצתכם במסלול ולספק לכם את הציוד הנדרש לפעילות מסוג זה לפרטים  איתמר 0522300306

ויה פרטה בכפר ג’ת יאנוח – גליל מערבי

ויה פרטה בכפר ג’ת היא השנייה שנבנתה בישראל. אחרי אחותה הבכורה הממוקמת בצוק מנרה בשונה מזו שבצוק מנרה בה נוצרים פערים ענקים בגובה במהלך המסלול קרי בהתחלה יורדים 200 מ לכניסה לויה פרטה ואז עולים אותם לאורך הכבל .בזו שבג’ת יאנוח אנו נמצאים במגמה אופקית ומישורית לכל אורך המסלול.
בנוסף ויה פרטה בכפר ג’ת יאנוח הינה יותר טכנית ורמת הקושי בה יותר גבוהה ומצריכה יכולת טיפוס בסיסית בחלקה בפרט בתחילתה מה שיכול בקלות לגרום לכך שקבוצה עם מטייל בעל יכולת נמוכה יגרום לקבוצה להיתקע אחריו באופן משמעותי. כמובן שאם יש מספר מטיילים כאלו בקבוצה משך הפעילות יכול להתארך מאוד. בנוסף במהלך הויה פרטה ישנם שני אומגות אחת באורך של 7 מ והשנייה של 14 מ האומגה השנייה הארוכה יותר למעשה מסיימת את הויה פרטה.

צפו בסרטון – ויה פראטה אי אפשר להישאר אדישים!

 

ציוד לפעילות – מה זה ערכת ויה פראטה?

כדי לעבור במסלול ויה פראטה יש צורך ב 3 פרטי ציוד קסדה רתמה וערכת ויה פרטה שהיא למעשה סופגת אנרגיה, לערכה נקודת חיבור לרתמה מצד אחד ומצד שני שני זרועות שמסתיימות עם טבעת גדולה. טבעת זו זורמת על הכבל לאורך המסלול ומאפשרת לנו להתקדם מאובטחים. ישנם ערכות רגילות ויש ערכות ויה פראטה עם סווויבל שזו תוספת המשדרגת את הערכה בכך שניתן להשתחרר מהפיתולים שנוצרים במהלך המסלול על ידי סיבוב הסוויבל והחזרת הזרועות למצב לא מפותל בקלות.

אם תרצו לצאת לטיול כזה באופן עצמאי תוכלו לרכוש ערכת ויה פראטה באתר החנות של אשדות, אם בחרתם להסיר דאגות ביום כיף שתכננתם עליו, אצלנו באשדות הציוד כלול ברישום לפעילות,  כל מה שתצטרכו זה נעלי ספורט נוחות, בגדים נוחים שלא יגבילו אתכם, כובע ושתיה ואתם מסודרים ומוכנים ליציאה.

באילו ימים הטיולים לויה פראטה מתקיימים

אשדות היא חברת טיולים שומרת שבת וערבי חג, לכן כל הטיולים מתבצעים במהלך השבוע, בחגים הפעילות מתקיימת בחול המועד, בין הזמנים וכמובן חופשות. 

השאירו פרטים להזמנת יום כייף הכולל מסלול ויה פראטה מאתגר, מתאים לקבוצות ומשפחות, ימי גיבוש לחברות גדולות וקטנות. נשמח להתאים לכם מסלול לפעילות יום גדושה בחוויית אקסטרים בצפון בהתאמה אישית. 

תמונות מרגשות מהשטח

שאלות נפוצות

כדי לעזור לך להחליט על הפעילות המתאימה ולתת מענה על כל השאלות, ריכזנו עבורך שאלות נפוצות שאחרים שאלו. מעבר לכך, על כל שאלה והבהרה לגבי המסלולים מוזמנים להשאיר לנו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם מידע נוסף ורלוונטי לקבוצה שלכם.

איתמר דרדיק - אשדות אקסטרים

איתמר דרדיק

מנהל ובעלים של חברת “אשדות – טיולי סנפלינג ואתגר בישראל” עוסק בתחום הספורט האתגרי משנת 1991. מוותיקי המדריכים בארץ לסנפלינג וגלישה. בעל קורס ללימוד סנפלינג מקצועי. מדריך קבוצות ומשפחות בטיולי אקסטרים ומנהל חנות למכירת ציוד סנפלינג מקצועי.

פעילויות דומות

ויה פרטה מצוקי גיתה נחשבת למסלול אתגרי יותר ביחס לזו שבצוק מנרה כמו כן תוואי המסלול מאוד אופקי ביחס לזו שבצוק מנרה בו אנו יורדים ירידה תלולה ואחכ עולים אותה במסלול הויה פרטה.

ויה פראטה בצוק מנרה התצפית היפה ביותר בישראל, מתאים למתחילים ולמתקדמים, משפחות וקבוצות. בצוקי מנרה ניתן לטייל כל השנה למעט אחרי הגשמים, הירשמו ליום כיף פרטי עם אשדות

אתר גלישה המצוי בגליל העליון בתוך שמורת צוק מנרה באתר יש נוף מרהיב תודות למיקומו מעל העיר קרית שמונה ניתן לראות מהאתר את  הר החרמון עמק החולה קרית שמונה ורמת  הגולן גובה הגלישה 36 מ והוא האתר הגבוה ביותר המאושר בצפון הארץ

פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
היי כאן איתמר,
אפשר לעזור?
דילוג לתוכן