אומגה

אומגה פירושה פעילות אתגרית שמתבצעת בעזרת חבלים או כבלים ממתכת המותכים מצד אחד לצד שני בזווית ומאפשרים בעזרת הציוד המתאים (רתמה) להתחבר ולהתעופף מצד אחד לצד שני, פעילות מהירה מאוד שיוצרת תחושה חזקה מאוד של Extreme ופרץ של אדרנלין.

Zipline activities in israel Bar-mitzvah in Israel, rappelling in Israel down a mountain

תוכן עניינים

אומגה בישראל- פעילות אתגרית

ישראל, מדינה הידועה בנופיה המגוונים וביופייה הכובש, מציעה חוויה מרגשת לחובבי הרפתקאות עם פעילויות אומגה. אומגה היא פעילות אתגרית בה משתמשים בחבלים או כבלים ממתכת להתחבר ולהתעופף מצד אחד לצד שני בזווית. הפעילות מהירה ויוצרת תחושה חזקה של Extreme ופרץ של אדרנלין, וניתן לשדרג את החוויה ע”י חיבור לרתמה מאחור. האומגה זמינה במספר אתרים ברחבי הארץ, ואף ילדים קטנים יכולים לחוות אומגה בטנדם עם מבוגר.

גלישה במצוק שילת

אומגה בישראל 2

אומגה בישראל 3

מה מיוחד באומגה בצפון כפעילות אתגרית?

אומגה פירושה פעילות אתגרית שמתבצעת בעזרת חבלים או כבלים ממתכת המותכים מצד אחד לצד שני בזווית ומאפשרים בעזרת הציוד המתאים (רתמה) להתחבר ולהתעופף מצד אחד לצד שני, פעילות מהירה מאוד שיוצרת תחושה חזקה מאוד של Extreme ופרץ של אדרנלין.

השליטה על המערכת נעשית כולה בידי המדריך, מה שמגביר את האדרנלין היות והגולש יוצא אל האומגה בלי כל שליטה על הקצב תוך כדי כך שהוא נדרש לסמוך לגמרי על המדריך ניתן גם לשדרג את האומגה ולהכפיל את החוויה ע”י חיבור לרתמה מאחור.

בד”כ הגולשים מתחברים לרתמה מלפנים מה שנותן תחושת בטיחות גדולה יותר. כאשר מתחברים מאחור אנו לא מרגישים את המתיחות של החבל כמו כן הוא אינו נראה מה שיוצר מחסום פסיכולוגי נוסף.

אך לאמיצים מובטחת חווית Extreme משובחת.

ניתן לראות באתרנו קפיצת אומגה בישראל עם חיבור מאחור.

אומגה לילדים ומבוגרים

האומגה יכולה גם להתאים לטיולי משפחות עם ילדים קטנים מאד בגילאים 3-4 המעוניינים בחוויה אך מפחדים. היות וניתן לחבר מבוגר + ילד ביחד, באופן שנקרא טנדם. אנו מציעים אומגות במספר אתרים.

ברחבי הארץ. מצוק דלתון במצוק שילת מחצבות קדומים ועוד.

ההבדל בין אומגה לבין סנפלינג

אומגה היא סוג של פעילות גלישה על חבל בשונה מפעילות גלישה רגילה כלומר סנפלינג  בה מתגברים על מכשול בד”כ בזווית של 90 מעלות (מלמעלה למטה) כאן אנו מתגברים על מכשול בזווית של בערך 45 מעלות ובמילים אחרות בצורה אופקית.

הבדלים נוספים בין השניים: שליטה, ומהירות ואמצעיים בפעילות גלישה הגולש שולט בקצב הגלישה לעומת זאת באומגה אין לו שליטה כלל על הפעילות. והשליטה כולה היא בבלעדיות של המדריך.

המהירות בגלישת סנפלינג היא נמוכה יחסית, אך באומגה המהירות היא גבוהה ביותר, דבר זה מושג בעזרת שימוש באמצעיים שונים.

בגלישה משתמשים במכשירי חיכוך כגון שמינית או SBG וכדומה בפעילות אומגה משתמשים בגלגלת לאומגה הגלגלות שרצות על החבל ומאפשרות גלישה מהירה ביותר.

קצב האומגה והמהירות בה נקבע בהתאם למספר גורמים: סוג הגלגלות, זווית של האומגה, מתיחות החבל וכמובן הקצב אותו מכתיב המדריך השולט במערכת.

שאלות נפוצות

כדי לעזור לך להחליט על הפעילות המתאימה ולתת מענה על כל השאלות, ריכזנו עבורך שאלות נפוצות שאחרים שאלו. מעבר לכך, על כל שאלה והבהרה לגבי המסלולים מוזמנים להשאיר לנו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם מידע נוסף ורלוונטי לקבוצה שלכם.

איתמר דרדיק - אשדות אקסטרים

איתמר דרדיק

מנהל ובעלים של חברת “אשדות – טיולי סנפלינג ואתגר בישראל” עוסק בתחום הספורט האתגרי משנת 1991. מוותיקי המדריכים בארץ לסנפלינג וגלישה. בעל קורס ללימוד סנפלינג מקצועי. מדריך קבוצות ומשפחות בטיולי אקסטרים ומנהל חנות למכירת ציוד סנפלינג מקצועי.

פעילויות דומות

במרחק של 10 דקות נסיעה בלבד מירושלים נמצא לו אחד מהצוקים היותר יפים ומרשימים באזור מרכז הארץ, הלא הוא צוק שילת. בצוק שילת מוצעת לכם הזדמנות נפלאה, יחד עם הילדים ובני המשפחה האחרים

טיול ג'יפים מהנה עם מסלולים קלים המשלב סנפלינג תצפיות מרהיבות וטיולים רגליים

טיול ג'יפים לנחל סמך, מתאים למשפחות המים זורמים ונהנים מעצים פורחים ויופי מרהיב, מספר נקודות עצירה להנאה מושלמת בטבע

נחל תמרים הינו הנחל השני המצוי בנחלי מדבר יהודה לאחר נחל קומראן נחל זה נחשב לאחד מהיפים והאתגרים בנחלים המאושרים בדרום הארץ. זהו מסלול מצוין בתור סנפלינג בדרום. תחילת המסלול בחניון נחל תמרים המצוי 4.5 ק"מ דרומה מהישוב אבנת

עין פרת - מסלול נהדר לטיול סנפלינג האתר נמצא בישוב ענתות 10 דק נסיעה מירושלים כ 15 דק הליכה ממרכז השמורה. נחל מדהים ושופע מים. גובה הגלישה: 40 מטר ניתן לשלב את המסלול עם שכשוך בריכות הנחל.

יותר מ- 20 שנה חברת אשדות המתמחה בתחומי הספורט האתגרי, מציעה טיולי אקסטרים עם חוויה למשפחות, קבוצות, טיולי בר מצווה ועוד. חוויה יוצאת דופן, גיבוש והנאה ברמה שלא היכרתם !

פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
היי כאן איתמר,
אפשר לעזור?
דילוג לתוכן