סנפלינג בנחל דרגה

נחל דרגה המצוי בצפון מדבר יהודה נחשב לאחד המסלולים היפים והמאתגרים במדבר יהודה מדובר בחלקו התחתון של נחל דרגה שכשמו כן הוא, נחל עם הרבה מדרגות או ליתר דיוק סדרה של 21 מפלונים בגבהים משתנים בין 4 ל 11 מטר הגבוה שבהם.

קניונינג בנחל רחף טיול סנפלינג מאתגר
tip good to know icon

חשוב לדעת

הירשמו מראש ובידקו את מזג האוויר, מזג האוויר בדרגות יכול לפגוע משמעותית מההנאה שלכם בטיול, לכן חשוב להתעדכן ולהתאים את עצמנו ליום המתאים לפעילות הזו. השתדלו להגיע מוקדם ככל האפשר כדי לא להתעכב אחרי קבוצות שמתקשות.

תוכן עניינים

מסלול נחל דרגה

מיקום צפון מדבר יהודה
נקודת התחלה חניון מצוקי דרגות
משך 7/8 שעות
דרגת קושי מטיבי לכת (לא מתאים לילדים)
עונה מומלצת אביב
ציוד נדרש 2 חבלי סנפלינג 15 מטר כל אחד
נעלי הליכה מתאימות
מחייב שחייה
מחייב הרשמה מראש מול רשות הטבע והגנים

נחל דרגה המצוי בצפון מדבר יהודה נחשב לאחד המסלולים היפים והמאתגרים במדבר יהודה מדובר בחלקו התחתון של נחל דרגה שכשמו כן הוא, נחל דרגות = נחל עם הרבה מדרגות או ליתר דיוק סדרה של 21 מפלונים בגבהים משתנים בין 4 ל 11 מטר הגבוה שבהם.

קניונינג נחל דרגה

נחל דרגה הנו למעשה מעוק שפירושו קניון בתוך קניון תופעה גאולוגית המצויה ברחבי העולם שנגרמת על ידי שילוב של 2 גורמים שיטפונות חזקים במיוחד ומסלע חזק היוצר התנגדות לשיטפון התוצאה היא קניון עמוק מאוד וצר. מעוק מפורסם נוסף בישראל הנו נחל רחף שבניגוד לנחל דרגה בו ניתן לעבור את החוויה בעזרת 2 חבלים בלבד לעומתו נחל רחף מצריך ציוד סנפלינג מלא והכשרה מקצועית לשימוש בציוד. מעוקים הם תופעות גיאולגיות מהיפות בעולם שטיול בתוכם נקרא בשפה מקצועית קניונינג (canyoning).

מצוקי דרגות תיאור המסלול

ממצוקי דרגות נצעד בשביל מישורי 1.5 ק”מ מזרחה ואז נרד בשביל תלול לתוך קניון נחל דרגה בתוך הקניון נמשיך במגמת ירידה במורד הנחל מזרחה ולאחר כחצי שעה נגיע למפלים הראשונים
הקניון מלא מים במהלך כל השנה מדובר במים עומדים שנקווים בגבים העמוקים לאחר שטפון ואינם מתייבשים מהר תודות למבנה הגיאולוגי העמוק של הקניון המים אינם חשופים לשמש כמעת בכלל מרבית שעות היום גם הטמפרטורה בתוך הקניון נמוכה משמעותית מזו שמחוץ לו.

טיפים לפני שיוצאים לסנפלינג בנחל דרגות

המסלול מהווה חווית אקסטרים ואתגרים מהנה מאוד. אך ישנם לא מעט גורמים שיכולים להפוך את המסלול לחוויה גרועה ביותר.

  1. מצב הגבים אם תגיעו לנחל דרגה כאשר הגבים כבר מעופשים ומסריחים כמובן שהחוויה לא תהיה טובה. יש צורך בבדיקה מוקדמת ומצב הגבים מותנה במשך הזמן שעבר מהשיטפון האחרון ככל שעובר יותר זמן איכות הגבים יורדת.
  2. טמפרטורה חיצונית – אם נטייל בנחל ובאותו יום בו אנו מטיילים תהיה טמפרטורה יחסית נמוכה לעונה אנו יכולים להיות במצב של חוסר נעימות עד מצב קיצוני של היפוטרמיה היות והגבים קרירים ובתוך הנחל ישנה לעתים מנהרת רוח מה שמיצר טמפרטורת גוף נמוכה מאוד מאוד.
  3. כמות האנשים בנחל ויכולתם הגופנית – נחל דרגה בחלקו התחתון והמעניין הינו למעשה קניון צר מאוד עם 21 מפלונים אותם אנו נדרשים לרדת עם חבלי סנפלינג הירידה מתבצעת בכח הידיים בלבד באופן טבעי ישנם אנשים עם יכולת גופנית נמוכה ואם אנו נתקעים אחרי קבוצה של מתקשים הטיול יכול להפוך לסיוט מתמשך.

 

כדי להימנע מהבעיות שציינו כדאי לבדוק את מצב הגבים בנחל טמפרטורה באותו יום בו אנו מתכוונים לטייל ולהגיע מוקדם ככל הניתן על מנת להימנע מקבוצות שיגיעו לפנינו לנחל ויתקעו אותנו קשות. מוזמנים להשאיר פרטים ונשמח להדריך אתכם בטיול פרטי ובטוח בנחל דרגה.

 

טיול נעים

שאלות נפוצות

כדי לעזור לך להחליט על הפעילות המתאימה ולתת מענה על כל השאלות, ריכזנו עבורך שאלות נפוצות שאחרים שאלו. מעבר לכך, על כל שאלה והבהרה לגבי המסלולים מוזמנים להשאיר לנו פרטים ונשמח לחזור אליכם עם מידע נוסף ורלוונטי לקבוצה שלכם.

איתמר דרדיק - אשדות אקסטרים

איתמר דרדיק

מנהל ובעלים של חברת “אשדות – טיולי סנפלינג ואתגר בישראל” עוסק בתחום הספורט האתגרי משנת 1991. מוותיקי המדריכים בארץ לסנפלינג וגלישה. בעל קורס ללימוד סנפלינג מקצועי. מדריך קבוצות ומשפחות בטיולי אקסטרים ומנהל חנות למכירת ציוד סנפלינג מקצועי.

פעילויות דומות

במרחק של 10 דקות נסיעה בלבד מירושלים נמצא לו אחד מהצוקים היותר יפים ומרשימים באזור מרכז הארץ, הלא הוא צוק שילת. בצוק שילת מוצעת לכם הזדמנות נפלאה, יחד עם הילדים ובני המשפחה האחרים

טיול ג'יפים מהנה עם מסלולים קלים המשלב סנפלינג תצפיות מרהיבות וטיולים רגליים

טיול ג'יפים לנחל סמך, מתאים למשפחות המים זורמים ונהנים מעצים פורחים ויופי מרהיב, מספר נקודות עצירה להנאה מושלמת בטבע

נחל תמרים הינו הנחל השני המצוי בנחלי מדבר יהודה לאחר נחל קומראן נחל זה נחשב לאחד מהיפים והאתגרים בנחלים המאושרים בדרום הארץ. זהו מסלול מצוין בתור סנפלינג בדרום. תחילת המסלול בחניון נחל תמרים המצוי 4.5 ק"מ דרומה מהישוב אבנת

קניונינג זהו ספורט שפירושו טיול בתוך קניונים, ספורט מפותח מאוד באירופה ארצות הברית ועוד מספר מדינות בעולם, ספורט הקניונינג בישראל נחשב לחווייתי ביותר היות ונכנסים למסלולים בתוליים בהם על פי רוב בקושי דרכה רגל אדם. הפעילות משלבת טיפוס ושחייה.

אומגה פירושה פעילות אתגרית שמתבצעת בעזרת חבלים או כבלים ממתכת המותכים מצד אחד לצד שני בזווית ומאפשרים בעזרת הציוד המתאים (רתמה) להתחבר ולהתעופף מצד אחד לצד שני, פעילות מהירה מאוד שיוצרת תחושה חזקה מאוד של Extreme ופרץ של אדרנלין.

פתיחת צ'אט
1
צריכים עזרה?
היי כאן איתמר,
אפשר לעזור?
דילוג לתוכן