Asset-20

סנפלינג במערת קשת

מה כדאי לדעת לפני שיוצאים לסנפלינג במערת קשת?

מיקום: גליל מערבי
רמת קושי: 2.5 (מתוך 5) מתאים גם למשפחות
גובה: בין 35 ל – 50 מטר תלוי באיזה צד של הקשת גולשים

תיאור המסלול:

חווית סנפלינג במערת קשת באתר היא חוויה ייחודית אשר יכולה להתבצע מגובה 35-50 מטרים.

הדבר תלוי בתיאום ראשוני והחלטה מראש. בנוסף לכך, אפשר לבחור להוסיף לחוויה גם גשר הימלאיה ולעבור מעל הקשת, מקצה אחד לשני, באוויר.

סנפלינג במערת קשת מעניק את חוויית הגלישה המרהיבה ביותר בארץ מהאתר נשקף נוף מדהים של ים התיכון נהרייה עכו והרי הגליל המערבי. לאחר הגלישה ישנו מסלול של כ 35 דקות חזרה לרכבים. ניתן לשלב פעילויות נוספות באזור כדיי למלא את היום כגון סיור בראש הנקרה ומסלולים רגליים שונים באיזור או טיול גיפים אתגרי בנחל געתון.

גלישה מרהיבה מגשר סלע לנופי הגליל העליון – הגלישה בגובה 28 מטרים.

עונה ממומלצת: כל השנה – מלבד כאשר קיים חשש לשיטפונות.

 

מהי מערת קשת?

אתר זה המצוי בקצה הגליל המערבי הינו אתר הגלישה המרהיב ביותר בארץ ללא ספק. גם ללא הגלישה נשקף מאתר זה נוף מדהים של הגליל המערבי, הים התיכון, ראש הנקרה, מפרץ חיפה והמערה עצמה שהיא גולת הכותרת.

מערת הקשת הינה למעשה שריד של מערה קדומה שהתמוטטה ורק הקשת נשארה. מחניון מערת הקשת בדרך לקיבוץ אדמית יורדים בשביל נוח המתאים אף לעגלות כ-5 דקות עד למערה. ניתן לגלוש פנימה לתוך הקשת בגובה של 30 מ' או החוצה מגובה של 50 מ' תחושת הריחוף כתוצרה מהגלישה השלילית (ללא קיר) הינה אטרקציה מדהימה.

לאחר הגלישה ישנה הליכה בשביל מסומן רובו במגמת עלייה. משך העלייה כ-25 עד 30 דקות. השביל מחזיר אותנו לחניון הראשי או למערה עצמה.

לאחר מנוחה קצרה ניתן להמשיך למסלול ג'יפים בנחל געתון הטובל בנוף צמחייה עבותה וצפופה של הנחל במהלך המסלול ניתן ומומלץ להיכנס לעין המחצבה לטבילה והתרעננות. מעיין זה הינו מהגדולים בארץ והעמוקים שבהם (6 מ' בשיא העומק) השילוב של סנפלינג במערת הקשת עם טיול ג'יפים בגעתון והטבילה במעיין הינו מוצלח ביותר ליום של חוויות ואטרקציות בלב הטבע.

גשר הימלאיה

גשר הימליה היו מתקן חוויתי ביותר מקור השם הוא גשרים הבנויים מחבלים בלבד באזורים הרריים מאוד כדי לעבור מצד אחד של נחל /עמק לצד שני. מתקן זה הינו חווייתי ביותר היות והוא יוצר ריגוש כתוצאה מהגובה ודורש תפקוד תחת לחץ ופחד .התוצאה חוויית ומהנה ביותר .בגשר אותו אנו בונים יש בין 3 ל 4 , חבלים כאשר על חבל אחד הוא החבל התחתון דורכים ישנם עוד שני חבלים בימין ושמאל כדי להתאזן אליהם אנו גם מתחברים. כמו כן ישנה גם אפשרות למקם חבל עליון נוסף שמטרתו לצמצם את אורך הנפילה במידה וזו מתרחשת ולאפשר חזרה לחבל המסילה התחתון ביתר קלות

 

3 עובדות מעניינות על מערת קשת:

  • האתר נמצא בשטח של פארק אדמית אשר בקצה הגליל המערבי וממנו אפשר להשקיף עד לחיפה.
  • המערה אינה מערה אלא היא ביטוי של תהליכים גיאולוגים של מה שהייתה בעבר מערה ולמעשה מה שאנו רואים היום זו הקשת.
  • בשנת 2012 ביקרו באתר מטפסי צוקים מאירופה, מה שגרם להכרה בינלאומית של האתר כאתר טיפוס מוביל.

 

מתי אפשר לעשות סנפלינג במערת קשת?

ארץ ישראל יודעת ימים חמים במיוחד, אך כשמגיעים אל האתר אפשר לפרוס צלייה וליהנות מהאוויר הפתוח.

ימים אשר אינם מומלצים לטיול הם ימים בהם צפויים שיטפונות וכן תמיד יש לצאת אל החוויה כמו שיוצאים לטיול.

כפי שלכל טיול נצא עם נעליים סגורות, בגדים מתאימים ונקפיד להביא אתנו מספיק מים ואוכל, כך חשוב לעשות גם ביציאה אל סנפלינג.

סנפלינג במערת קשת בצפון - אשדות

 

 

מה חשוב לזכור כאשר עושים סנפלינג במערת קשת?

החוויה של ירידה בקשת כלפי מטה היא חוויה של ריחוף באוויר. בניגוד לאתרים אחרים בהם החבלים מסייעים לירידה (במקומות מסוימים, כמו הנקיק השחור, חובה להשתמש בחבלים), כאן מדובר על תחושת שחרור מוחלטת. לכן, אין כל צורך למהר ולרדת תוך התחשבות במי שעומד להיות הבא בתור, להפך.

כל המשתתפים בחוויה ייהנו ויזכו לתשומת לב מלאה: בהדרכה המקדימה, בהרכבת הציוד ולאורך הירידה למטה. במהלך הירידה, אפשר להאט את הקצב ואף להתנדנד מצד לצד ולהביט מזווית יוצאת דופן וחד פעמית על הנוף המרהיב של ארץ ישראל.

 

היתרונות של חברת אשדות

חברת אשדות מביאה איתה ניסיון של למעלה מעשרים שנה. לאורך השנים הוצאנו מאות טיולים, יצאנו עם קבוצות דוברות עברית ואנגלית וארגנו ימי גיבוש לשלל ארגונים וחברות. החברה מקפידה על ציוד חדיש, שומרת עליו בקפידה יתרה ויוצאת לשטח עם ביטוח מלא וסבלנות רבה.

אצלנו כל משתתף ומשתתפת מקבלים יחס מלא, מענה לכל שאלה וישנה גם אפשרות להרחיב את החוויה ולהשלים עם טיול ג'יפים, תה בשטח ועוד.
זה הזמן ליצור עמנו קשר ולראות כיצד נוכל ללוות את האתגר הבא שלכם: 072-3311302

6 סנפלינג במערת קשת 2
סנפלינג במערת קשת - גשר הימלאיה
a 1 2 סנפלינג במערת קשת 4
מפת סנפלינג במערת קשת
a 5 סנפלינג במערת קשת 6
סנפלינג במערת קשת
a 2 סנפלינג במערת קשת 8
סנפלינג במערת קשת
a6 סנפלינג במערת קשת 10
סנפלינג במערת קשת
אשדות | טיולי סנפלינג ואקסטרים בישראל
סנפלינג במערת קשת
דילוג לתוכן